spain-379535
צוות השיפוצניקים

צוות השיפוצניקים

צוות השיפוצניקים הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם השיפוצים

ריקוד עם ספרדי

מוסיקה וריקוד השפיעו רבות על ספרד מבחינה תרבותית, ולמרות שפלמנקו עשוי להיות הסוג המפורסם ביותר של ריקוד ספרדי, ישנם ריקודים ספרדיים נוספים שכדאי שתכירו. למוזיקה ולמחול יש את ההשפעה הגדולה ביותר על החברה, התרבות והתרבות בספרד. "הריקוד הספרדי" האחר שכדאי להכיר הוא פלמנסקו, שהיה אולי הריקוד הספרדי המפורסם ביותר, אך ישנו עוד "ריקוד ספרדי אחר שכדאי שתכירו".

אם ברצונך ללמוד עוד על "ריקודים ספרדיים" אך לא הייתה לך הזדמנות לבקר בספרד בעתיד הקרוב, ישנם שפע של סרטוני יוטיוב בהם תוכלו ללמוד את היסודות של ריקודים מסורתיים רבים בספרד.

במאמר זה תוכלו לקרוא עוד על כל סוג של "ריקוד ספרדי" ולראות תמונות וסרטונים של מופעי מחול

במאה ה -15, אזורים ספרדיים רבים החלו ליצור סגנונות וריקודים משלהם, וכתוצאה מכך אוסף עצום של צורות ריקוד שונות. תוכלו ללמוד על ההיסטוריה העשירה של המחול הספרדי, הנשלטת על ידי תרבויות, דתות, קבוצות אתניות ומעדות רבות ושונות, ותלמדו לחקור את המקומות והצלילים השונים של כל אזור.

המחול הספרדי הומר על ידי הניצוץ היצירתי של הספרדים לריקודים רבים שמקורם פולחני ודומה למלחמה. רבים מהם הוצגו לאמריקה הלטינית והתפשטו, שם פותחו ועיצבו הריקודים על ידי האנשים החיים שם.

הפיליפינים הם דוגמה מצוינת לכך

מכיוון שהם עדיין רוקדים כמה מריקודי העם הספרדים הישנים עם מידה מסוימת של חריפות. בשנות השמונים של המאה העשרים היה סבסטיאנו קארזו הריקוד הטקסי הטוב ביותר, שהוא סגנון ריקוד יחיד ומכונה ריגאודון קוארטטו. ריקודים ספרדיים, מוזיקת עם וריקודים מבוצעים ומקורם בסביבה, אך הם התקבלו כריקודים סטנדרטיים או "ריקודי עם" מאז אמצע המאה ה -20. בולרו הוא עדיין ריקוד ספרדי לנסות, אך לא הרבה אנשים רוקדים אותו יותר מכיוון שמפגשים חברתיים לרוב אינם מתקיימים במרחבים חברתיים. הפיליפינים, לעומת זאת, הם אחד המקומות שבהם הם עדיין פופולריים מאוד והם עדיין רוקדים את האנשים הספרדים המבוגרים שרוקדים בפיתולים קטנים.

בולרו המחול הספרדי הושפע ממומחי בלט איטלקים רבים כשנסעו לספרד והוא התפשט במהירות בעולם החדש

ריקודים ספרדיים מסורתיים מוצגים במופעי מחול ספרדיים שונים הכוללים גם סגנונות ריקוד מסורתיים אחרים, כגון ריקודי העם המסורתיים של העמים הילידים. רפרטואר הריקודים הילידים מלא גם ברגישות ספרדית, המאפשרת את האירועים הספציפיים שלהם.

הרכבי מחול איטלקיים-ספרדיים חושפים את התוסס והעושר עוצר הנשימה של ריקודי העם המסורתיים של מקסיקו ועמי הילידים

כשאתה מסתכל עליהם אתה יכול לראות לא רק את ההיסטוריה והתרבות של עמיהם, אלא גם כיצד הריקודים העממיים משקפים את ההיסטוריה והגישה התרבותית של עמיהם.

האם אתה חושב שרוב הריקודים האלה הם תערובת של ריקודים ספרדיים אפריקאים וילידים

או שיש סגנונות מסוימים של שיר וריקודים שהם מחוץ לגבולות הפלמנקו, סגנונות שאין להם קשר לאמנות הפלמנקו, אבל מקורם במקומות שונים בעולם, כמו אפריקה, אמריקה הלטינית או אסיה? ריקודים שונים נסעו מספרד לאירופה ואמריקה, והפיקו גרסאות משוננות לריקודים המקוריים שלהם. המחקר שלהם מראה שריקודים אלה באמת תורמים לריקוד מסוים. כאשר מסתכלים על ריקוד עם מסורתי זוהו שלושה סוגים בסיסיים: מסורתיים, מסורתיים ומודרניים.

הרכבי מחול איטלקיים וספרדים

צורה מוזיקלית זו משקפת את ההיסטוריה האתנית של הספרדים. ריקוד עם מסורתי הוא מורשת תרבותית ומוזיקה, והעובדה שהוא משקף את ההיסטוריה האתנית של "העם הספרדי" מעלה מיד דימוי של אנסמבל של ריקודי עם מסורתיים מאזורים שונים בספרד.

באופן כללי

לדרום ספרד יש היסטוריה ארוכה של ריקוד, ולכן אין זה מפתיע שמקורם של ריקודים רבים שם. היסטוריה ארוכה של מחול ספרדי שזורה על ידי אנשים רבים שיוצרים קישור משותף בין ספרד לפלמנקו. בעוד שלספרד יש סגנונות וריקודים מוסיקליים רבים אחרים ביבשת ובאיים, אחד הסגנונות המוזיקליים המפורסמים ביותר שלה הוא פלמנקו או מוסיקה קלטית. סגנון מוסיקה אנדלוסי, כולל פלמנקו – רוק עם שורשים, המכונה רוק אנדלוסי. הקבוצה הגדולה האחרת של ריקודים לטיניים באמריקה היא מה שמכונה Social Club Latina, הכולל צורות ריקוד רבות ושונות, כגון דאנס הול, סלסה ואפילו היפ הופ.

יש מוסיקה עממית וריקודים שאפשר לקרוא להם

כמו רוק עממי, ג'אז עממי וריקודים עממיים. ריקודי עם עם השפעה ספרדית הם ריקודי עם בבה או ריקודי עם עם השפעות ספרדיות. הם שילוב של שירי עם, צורות ריקוד וסגנונות מוסיקליים מכל רחבי ספרד.

זהו ריקוד מהיר המבוסס על קצב ותנועה של מלחמת שוורים

וזה סגנון חושני של ריקוד ספרדי. מקור הריקוד הזה מסביליה והוא דוגמה למוזיקת ריקודים מסורתית, שהיא פחות רשמית מפלמנקו. ריקוד ספרדי מסורתי יכול להתבצע בדרכים שונות, כמו לרקוד יחפים, לרקוד מול הקהל או לרקוד למוזיקה מסורתית. בפלמנקו המבצע רוקד יחף, אבל בריקוד עם-בבה הוא או היא רוקדים עם לבוש ונעליים.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום:

Uncategorized

איך רוקדים פלמנקו

מטרת מאמר זה היא להדגיש את החשיבות של שמירה על אופי ריקוד הפלמנקו וקידום למידה אוטונומית של פלמנקו. מאמר זה

Uncategorized

ריקוד עם ספרדי

מוסיקה וריקוד השפיעו רבות על ספרד מבחינה תרבותית, ולמרות שפלמנקו עשוי להיות הסוג המפורסם ביותר של ריקוד ספרדי, ישנם ריקודים

Uncategorized

ריקודי פלמנקו

בשנים האחרונות נוצר עניין רב בריקודי פלמנקו, אחת הצורות הפופולריות ביותר ואולי הפופולריות ביותר בעולם. בהשראת תרבות הצוענים האנדלוסית, היא

פתיחת צ׳אט
אפשר לעזור?
היי!
איך נוכל לעזור?