flamenco-594272
צוות השיפוצניקים

צוות השיפוצניקים

צוות השיפוצניקים הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם השיפוצים

ריקודי פלמנקו

בשנים האחרונות נוצר עניין רב בריקודי פלמנקו, אחת הצורות הפופולריות ביותר ואולי הפופולריות ביותר בעולם. בהשראת תרבות הצוענים האנדלוסית, היא מעוררת כל כך הרבה זיכרונות שהיא ממשיכה להתבלט כאחת מצורות האמנות המרגשות ביותר שאנו עדים להן כיום. זוהי ללא ספק צורת הריקוד שרוב האנשים רוקדים והיא אולי צורת הריקוד המוכרת והמוכרת ביותר שלהם.

בפלמנקו רקדנים חושפים את הבטן על ידי קשירת חולצות סביב חזהם ורוקדים יחפים. בפלמנקו יש לנו מוצא משותף שאנו חולקים עם ריקודי בטן ערבית: לכולנו יש סגנון ריקוד ייחודי משלנו, אך יש לנו גם קווי דמיון רבים.

תערובת השליטה והלהט הבלתי מרוסן הזו היא שהופכת את הפלמנקו למיוחד כל כך, גם אם הריקוד מתקיים בחדר כושר. פלמנקו הוא לא כל כך שק חבטות כמו ריקוד חברתי כמו רומבה או ג'ייב, אבל זו אפילו לא יצירה; הרקדנים עומדים ללא תנועה.

ישנם תיירים רבים שמבקרים בספרד

כדי לראות קונצרטים של פלמנקו ולומדים כיצד לרקוד את האמנות, ויש כל כך הרבה מקומות קטנים שיכולים לארח הופעות פלמנקו. מדריד היא עיר פופולרית לריקודי פלמנקו, ממש כמו ברצלונה, כי יש כל כך הרבה ממנה בעיר ובערים קטנות יותר. העיר הפכה פופולרית כל כך לריקודים שהיא הופכת פופולארית יותר ויותר, כמו פסטיבל הפלמנקו האמריקני באלבוקרקי, שמתקיים ביוני ומושך אליו כמה מאמני הפלמנקו הבינלאומיים המובילים בעולם וה- UNM מציע את ריכוז הפלמנקו המוסמך היחיד במדינה הזאת. זה מספק הזדמנות ייחודית לסטודנטים, סגל, צוות וסטודנטים מרחבי ארצות הברית ומחוצה לה.

קורס זה מציע מבוא לפלמנקו, שם תלמדו לרקוד אותו וגם להבין אותו כצורת אמנות, כמו גם את ההיסטוריה וההיסטוריה של האמנות וההיסטוריה שלה.

תלמד ריקוד פלמנקו, ריקוד ספרדי מסורתי בבית הספר למחול המסורתי של העיר רנו, ספרד, בעזרת מורה מאוניברסיטת מדריד. בעתיד, נפתח בית ספר משלנו למחול פלמנקו בעירנו, בבניין חדש ובערים אחרות ברחבי העולם.

הבית הוא מקום בו תוכלו ללמוד הכל על ריקוד פלמנקו, ההיסטוריה של הגיטרה והופעות מרהיבות במקום אחד. ביתו של בית הספר המפורסם בעולם לגיטרות פלמנקו בעיר רנו, ספרד, הוא הראשון מסוגו באירופה וייחודי.

כדי להבין את הסוגים השונים של פלמנקו, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא המונח פאלו, המשמש כאשר מתייחסים לסוג מסוים של ריקודים, כגון אל דואנדה או "ריקוד הלב". הוא מיוצג על ידי "אל דואנדס" או "ריקוד הפלמנקו" המסורתי וחשוב ביותר להיות מודע לחשיבותו בהיסטוריה והיסטוריה של ריקוד זה. דרך נוספת להבנת מחול וכל הצורות השונות של פלמנסקו: הדברים הראשונים שיש לקחת בחשבון הם המונחים palos, כלומר אם תקרא להם סוג מסוים של מוסיקה, כמו השיר "אל דונדה" ("הריקוד" בספרדית). ) או אל דומינגו (הריקוד).

ריקוד סביליאנה הוא ריקוד פופולרי וככזה הוא הפלמנקו פאלו, אך המוינירה היא אמנות מאנדלוסיה המשלבת זרועות. הצורה הכי פחות פלמנקו היא אחד הריקודים המפורסמים ביותר בספרד והיא קרובה ל"פולקלור אנדלוסי ".

פלמנקו

הוא מרכיב אופייני לתרבות הספרדית, במיוחד באזור גואדלקוויר האנדלוסי, ומקורו מושפע מתרבויות שונות. סגנון הריקוד, אותו אנו מכירים כיום כפלמנקו, נולד מהתרבויות הספרדיות והצוענים שמתערבבים. זה רקד בצורה לא פורמלית בספרד בגיטאנו (חגיגות רומא), אך זה היה בשנת 1765, כאשר זה באמת זכה לחשיבות בבתי ספר למחול ספרדים אחרים. במאה ה -20, המוינירה נחשב לצורה האותנטית ביותר של פלמנסקו.

כיום

ריקודי הפלמנקו הופכים פופולאריים יותר ברחבי העולם – ועם התפתחות מוזיקת הפלמנקו הם הפכו לחלק חשוב בתרבות הפופולרית במדינות רבות אחרות כמו ארצות הברית, גרמניה, צרפת, איטליה, ברזיל, ספרד, יוון ואיטליה. הם מופיעים גם במוזיקה פופולרית מהמזרח התיכון, אפריקה, אסיה ואמריקה הלטינית.

בעיקר מוזיקת גיטרה קשורה בדרך כלל לצוענים רומא אנדלוסיים בדרום ספרד

ריקוד פלמנקו מתוארך למאה ה -15 כשהגיטאנוס הגיע לחצי האי האיברי, אך סגנון ריקוד הפלמנקו בירז ובסביליה, המנסה לשמר את הדרכים המסורתיות, מתחנן על ידי שימוש במגוון כלים, כגון גיטרה, תופים אקסטרווגנטיים ואפילו הפורו, או "puro flambe" ("להבה"). הרעיון ליצור סגנון ריקוד דומה לזה של הרומאים בספרד עלה כשהגיעו לספרד בסוף ימי הביניים.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום:

Uncategorized

איך רוקדים פלמנקו

מטרת מאמר זה היא להדגיש את החשיבות של שמירה על אופי ריקוד הפלמנקו וקידום למידה אוטונומית של פלמנקו. מאמר זה

Uncategorized

ריקוד עם ספרדי

מוסיקה וריקוד השפיעו רבות על ספרד מבחינה תרבותית, ולמרות שפלמנקו עשוי להיות הסוג המפורסם ביותר של ריקוד ספרדי, ישנם ריקודים

Uncategorized

ריקודי פלמנקו

בשנים האחרונות נוצר עניין רב בריקודי פלמנקו, אחת הצורות הפופולריות ביותר ואולי הפופולריות ביותר בעולם. בהשראת תרבות הצוענים האנדלוסית, היא

פתיחת צ׳אט
אפשר לעזור?
היי!
איך נוכל לעזור?